Farmářské trhy v Praze

Měsíční archív: Srpen 2013

Holešovická tržnice plánek

Holešovická tržnice je doslova rájem pro každého. Že jste ještě nikdy nebyli v Pražské tržnici? Pak je ten pravý čas, abyste se přišli podívat a objevili krásy různých trhů a přišli na chuť jejich kouzlu. Pokud to máte do Holešovic kousek, pak vás rozhodně doma nic nedrží. Máte-li obavu, že byste se snad v tak velkém areálu ztratili, pak se podívejte na mapu, která je k dispozici na internetových stránkách Holešovické tržnice.

Mapu areálu najdete i na jiných stránkách, které jsou zaměřeny na Holešovickou tržnici. Rozhodně se ale nemusíte obávat, že byste zabloudili nebo nenašli cestu ven. Vždycky se můžete někoho zeptat a zase tak složitě to uvnitř nevypadá. Holešovická tržnice má své kouzlo a chcete-li navíc i výhodně nakoupit, pak právě zde máte veškerý sortiment na jednom místě.

Areál Holešovické tržnice patří mezi památkově chráněné a po prohlídce budov hlavně zvenku, vám bude jasné proč tomu tak je. Holešovické budovy mají své kouzlo, a pokud se mu poddáte, pak se můžete ponořit do neopakovatelné atmosféry.

Nejsou to ale jen zaplněné haly k prasknutí, které jsou nacpané sortimentem, ale i stále přicházejícími lidmi. V areálu najdete i malinké butiky, kde najdete různé oblečení, hračky, drobnosti do kuchyně nebo potraviny z cizích zemí, které zajisté přitáhnou pozornost každého návštěvníka.

V Holešovické tržnici najdete i menší bistra, ve kterých si rozhodně přijde na své každý milovník asijské kuchyně. Vychutnat si můžete kávu, čaj či dezert v místních restauracích nebo se zde jen tak procházet a naplno prožívat nezapomenutelnou atmosféru, která vládne všude kolem.

Vložil Pražská tržnice | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Holešovická tržnice hala 22

Nechcete čekat na farmářské trhy a chcete si i tak dopřát jen to nejlepší, co naši farmáři nabízí? Pak zavítejte v jakoukoli roční dobu do Holešovické tržnice, konkrétně do haly 22, kde najdete prakticky vše, co najdete i na farmářských trzích, které ale probíhají jen v některých měsících.

Hala 22 se řadí svou velikostí mezi jednu z největších, nachází se v památkově chráněném areálu a dostupnost je zde velmi dobrá. Ať už se do Holešovic chystáte hromadnou dopravou nebo autem, rozhodně nemůžete tržnici minout. Pokud jedete autem, nemusíte se obávat, že nezaparkujete. Parkoviště je velké, prostorné a celý areál je nepřehlédnutelný.

Do Holešovic se můžete vydat od pondělí do soboty a vždy zde najdete kompletní sortiment od našich farmářů. Ovoce a zelenina, mléčné výrobky a med, domácí pálenky a mošty, zabíjačkové pochutiny nebo vynikající domácí paštiky. A co si vyberete vy? Trhy v hale 22 jsou otevřeny každý den od 8:00. Doporučujeme přijít co nejdříve, protože po několika minutách se hala začíná plnit lidmi a nakupování ani zdaleka nebude tak příjemné. Popovídat si můžete dokonce s některými farmáři nejen o jejich úrodě.

Holešovická tržnice nabízí mnohem víc, než jednu halu s farmářským trhem. V areálu najdete desítky dalších obchodů, které nabízí jak jídlo a různé potraviny, tak i například oblečení nebo elektroniku. Pochopitelně nemohou chybět ani restaurace či menší fast foody, kde se můžete zastavit na něco rychlého, ale chutného. Každý návštěvník se může přijít podívat na místní tržiště, kde nakoupíte vše od oblečení, až po hračky či doplňky.

Zde se opravdu vyplatí smlouvat, dokonce se to od vás očekává. Nakoupit tady můžete za ceny, o kterých se vám ani nesnilo.

Vložil Trhy v Holešovicích | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Farmářské trhy Holešovická tržnice

Holešovická tržnice po celý rok pravidelně nabízí Farmářské trhy v Holešovicích, které se mimo jiné řadí mezi jedny z největších a nejpopulárnějších. Nakupování zde ale není jen o utracení peněz za dobré a čerstvé potraviny a jídlo, ale i skvělý, zážitkem. Všude okolo vás se v hale 22 rozprostírá čerstvé ovoce, zelenina, bylinky, houby, koření, ale i například příjemně vonící květiny, které rozhodně nenechají vaše čichové buňky jen tak. Najdete zde produkty, které přímo vybízejí k nákupu.

Farmářské trhy se zde řadí mezi jedny z největších. Není se tak čemu divit, že se těší i velké návštěvnosti. V hale 22 najdete více, než 88 stánků, u kterých se můžete zastavit, nakoupit, popovídat si a samozřejmě se zeptat na informace nebo původ jednotlivých nabízených potravin. Pokud se do Holešovic chystáte, pak rozhodně neváhejte a přijeďte sem brzy ráno. Po několika desítkách minut se to zde začíná plnit lidmi, kteří sem přišli se stejným plánem jako vy.

I na těchto trzích byste si měli dát ale na určité věci pozor.

Zejména jsou to certifikáty, které by měl mít každý farmář. Certifikát nebo osvědčení dokazuje, že produkty pocházejí opravdu jen z České republiky a od našich farmářů. Pokud si u některého stánku nebudete jisti, pak se neváhejte zeptat. Na pultech trhu se můžete setkat se vším, co běžně nabízí klasické trhy.

Čerstvé maso, ovoce, zelenina, bylinky, ale dokonce i různé masné výrobky ze zabíjačky nebo domácí paštiky a med. Tak vyzkoušejte a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Vložil Trhy v Holešovicích | Štítek , , , | Zanechat komentář

Holešovická tržnice vše za 10

Holešovická tržnice je známa dost dobře snad každému a nemusíte být obyvatelem Prahy. Tento památkově chráněný areál v sobě skrývá široký sortiment, u mnohých z nás doposud nepoznaný. Dokonce i co se týče cen zde budete zajisté spokojeni. Zejména co se týče některých prodejen v Pražské Holešovické tržnici.

Areál Holešovické tržnice je památkově chráněný a podle toho je vhodné, se zde i chovat. Najdete zde obrovské množství obchodů, kde si rozhodně přijde na své každý.

Ať už je to elektronika, hračky, obchody s oblečením, potřebami do domácnosti nebo kanceláře, rozhodně si zde přijdete na své. Mimo jiné zde najdete i vietnamské tržiště, ke kterému neodmyslitelně patří menší obchod, kde můžete nakoupit vše jen za 10,- Kč. Cena se mnohdy vzdaluje oněm deseti korunám, ale i tak jsou nabízené produkty opravdu za pakatel a rozhodně nad jejich koupí není nutné váhat. V obchodě seženete vše, na co jen pomyslíte. Potřeby pro dívky na líčení nebo úpravu vlasů, hrníčky a podobné potřeby pro domácnost, některé kusy oblečení, kterého v šatníku není nikdy dost, obuv, kterou si můžete udělat radost pokaždé, když do Holešovic zavítáte. Ceny jsou opravdu nízké.

V těchto končinách tržnice se rozhodně vyplatí, když budete o ceně smlouvat. Dostat se můžete na částku, o které by se vám za normálních okolností ani nesnilo. Navíc se zde smlouvání vyžaduje a od zaměstnanců očekává a tak se ani nemusíte stydět nebo obávat.

V Holešovické tržnici je možné pořídit celou řadu cizokrajných potravin, na které byste rozhodně v klasických obchodech nenarazili.

Vložil Pražská tržnice | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Farmářské trhy Praha

Praha se může pyšnit největším množstvím farmářských trhů, které jsou zde pravidelně každý rok pořádány. Ať už je to Vítězné náměstí, Náplavka nebo Jiřák, kam každoročně zavítají ti nejlepší farmáři z celé republiky, rozhodně byste minimálně jeden ze zmíněných trhů měli během roku navštívit. Věřte, že to za to rozhodně stojí.

Stále častěji můžeme z médií slyšet o problémech s potravinami, v nichž se často nachází nežádoucí látky či látky lidskému zdraví škodlivé. Pokud chcete vědět, co jíte a svému tělu dopřáváte, pak je třeba i nakupovat opatrně. Na jakémkoli farmářském trhu jsou veškeré prodávané produkty opatřeny certifikátem přímo od farmáře, že pocházejí jen z přírodního a farmářského zdroje. U všech farmářských stánků si tak můžete být naprosto jisti tím, co kupujete. Navíc si u všech nabízených potravin můžete být na 100% jisti, že jsou čerstvé a právě sklizené. Farmáři na trzích jsou většinou z okolí Prahy a tak ani dovoz potravin na místo není zdlouhavý, což značně přispívá na kvalitě nabízených produktů.

Na některých farmářských trzích se můžete dokonce setkat i s užitečnými recepty, podle kterých můžete doma dlouhodobě vařit. Dostane se vám čerstvé zeleniny, ovoce, masa a uzenin, ryb, k dispozici jsou dokonce i houby nebo čerstvé bylinky a mnoho dalšího. Vše, na co ji jen v oblasti jídla vzpomenete, na vás čeká v Praze na většině farmářských trhů. Tak neváhejte a přijďte se alespoň podívat.

Nikde není podmínka, že byste si museli něco koupit, ale věřte, že neodoláte.

 

Vložil Farmářské trhy | Štítek , , , | Zanechat komentář