Farmářské trhy v Praze

Bio bedýnky Praha

Biobedýnky se pomalu ale jistě staly velkým trendem. Jednoduchý systém bedýnkování je navíc k dispozici prakticky kdekoli po celé České republice. Jak tedy funguje systém bedýnkování, jak si bedýnku objednat a co všechno si můžete dopřát?

Systém je velmi jednoduchý. Na internetu existuje celý seznam producentů, kteří zajišťují dodávku biobedýnek. Ze seznamu si vyberte nejbližšího producenta, kterého oslovíte a domluvíte se s ním na objednávce, množství i druhu potravin. Většina provozovatelů bedýnek zajišťuje pro své zákazníky nejen ten nejlepší sortiment, ale hlavně vstřícnou domluvu.

Vybrat si můžete určité množství oblíbeného ovoce či zeleniny, velikost bedýnky a zajistit si dovoz biobedýnek pravidelně nebo jen zřídka, když budete právě potřebovat. Pokud vám některý z producentů nebude chtít vyhovět, nebojte se oslovit jiného. V okolí Prahy je jich i několik desítek.

Je třeba pamatovat na to, že biobedýnky obsahují nejčastěji sezónní ovoce a zeleninu. Někteří provozovatelé mimo ovoce a zeleniny disponují i poměrně širokou nabídkou různých biopotravin. Lze sem zařadit například pečivo, mléčné výrobky, ořechy, sušené ovoce nebo jiné drobné pochutiny, které si mnozí z nás dopřejí rádi.

Nemáte-li v rámci obsahu bedýnky žádné zvláštní požadavky, pak se doporučuje, abyste výběr biopotravin nechali právě na ekozemědělci. Ten sortiment rozumí a je si velmi dobře vědom, jaké potraviny se k sobě hodí, jaké jsou určeny k okamžité sklizni a je třeba je spotřebovat. Díky tomu se vám na rodinný stůl dostane jen to nejlepší z ekologické zahrádky a vy si můžete vychutnávat stoprocentně čerstvé, zralé potraviny bez chemických postřiků nebo pesticidů.

Už jste si i vy vybrali toho správného dodavatele biobedýnek?

 

Komentáře jsou uzavřeny.