Farmářské trhy v Praze

Bio potraviny

Biopotraviny jsou velmi žádanými produkty. Během jejich pěstování ani při jejich zpracovávání nejsou používány žádné chemické látky, umělá barviva ani žádné modifikované látky či organismy. Mezi biopotraviny se řadí jak ovoce a zelenina, ořechy či sušené plody, nápoje i pochutiny nebo obiloviny či luštěniny. Zkrátka a dobře mezi biopotravinami nechybí nic, co byste nenašli v sortimentu klasických potravin. Jaký je tedy důvod velké obliby biopotravin a v čem jsou nebo nejsou lepší, než klasické potraviny?

Biopotravina vychází z ekologického zemědělství a je zcela rostlinného nebo živočišného původu, nikoli toho chemického. Biopotraviny se velmi rychle dostaly do podvědomí mnoha z nás a to zejména díky tomu, že se ze specializovaných prodejen rozšířily hlavně do maloobchodních řetězců. Poměrně dlouhou dobu se traduje, že biopotraviny jsou podstatně dražší záležitostí, než klasické potraviny. Opak je ale v mnoha případech pravdou. Samozřejmě záleží na tom, co kupujete a hlavně kde potraviny kupujete.

Často taky dochází k mýlce, že biopotraviny neobsahují žádné pesticidy. Vzhledem k tomu, že se běžně chemické látky používají v zemědělství, pak není možné vypěstovat potravinu, která by byla na 100% zbavena pesticidů. Vzhledem k tomu, že jsou suroviny pro výrobu biopotravin pěstovány bez pesticidů a hnojiv, tak biopotraviny jen obsahují minimální množství již zmíněných látek.

Máte-li zájem například o ovoce a zeleninu s označením bio, pak je nejlepším řešením biofarma. Těch najdete v České republice hned několik, ceny jsou přijatelné a je možné nakupovat ve velkém. Navíc si můžete být zcela jisti, že nakupujete a peníze investujete jen do ovoce a zeleniny, která je čerstvá.

Na biofarmách je snadno dostupný i sezónní sortiment ovoce a zeleniny.

Komentáře jsou uzavřeny.