Farmářské trhy v Praze

Farmářské prodejny

V minulých letech jsme se všichni mohli spolehnout jen na farmářské trhy, které bychom i dnes mohli najít v tom nejzapadlejším koutě České republiky. Postupná obliba měla za následek, že byly po celé republice otevřeny i různé farmářské prodejny, ve kterých lze najít kompletní sortiment od našich farmářů, který by se na pulty zaplněných trhů jen těžko vešel.

Kamenné prodejny se těší poměrně velké oblibě. Sortiment je obrovský a navíc v nich máte na výběr jednotlivých produktů dostatek času. Dokonce se můžete i poradit, jak některé suroviny nejlépe zpracovat, jak je vařit nebo připravovat zastudena.

Ve farmářských prodejnách najdete ovoce a zeleninu, mléčné výrobky jako jsou čerstvé sýry, mléko, domácí máslo nebo vejce, čerstvé pečivo, na kterém si pochutnáte, různé domácí zavařeniny nebo marmelády, které jsou připravovány jen z ovoce od nejlepších farmářů. Farmářské prodejny se zaměřují jen na české produkty a vše je stejně čerstvé, jako kdybyste nakupovali na trzích.

Kompletní seznam farmářských prodejen v České republice najdete bez problémů na internetu. Nejvíce se jich nachází v Praze, ale své zastoupení si našly v celé řadě dalších měst České republiky. Nutno podotknout, že stejně jako je tomu na farmářských trzích, tak i v kamenných prodejnách najdete, co se týče ovoce a zeleniny, jen sezónní potraviny. V lednu tedy nemůžete očekávat, že byste v prodejně nakoupili třešně, jahody či jiné ovoce nebo zeleninu, které během zimy samovolně nevyrostou.

V prodejnách je mimo jiné k dispozici i čerstvé maso, uzeniny nebo domácí pálenky, které zajisté překvapí každého, kdo má mlsný jazýček.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Potraviny od našich farmářů a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.